اوردر بلاک چیست؟ آموزش نحوه شناسایی و رسم اوردر بلاک

زمان مطالعه: 3 دقیقه
اوردر بلاک چیست

موضوعات مطرح شده در این مقاله آموزشی:

اوردر بلاک چیست؟ اُوردربلاک ها در چارت نشان دهنده مجموعه‌ای از سفارشات بزرگ بانک ها و موسسات بزرگ تجاری در بازارهای مالی است که باعث ایجاد حرکت قوی در بازار می‌شوند. سوالات زیادی این روزها پیرامون اوردر بلاک ها مطرح می‌شود اینکه آن‌ها دقیقا چی هستند؟ نحوه پیدا کردن اوردر بلاک در چارت به چه صورت است؟ چطور آن‌ها را رسم کنیم و چطور اوردر بلاک‌ها را معامله کنیم؟

در ادامه این مقاله بصورت کامل در مورد اوردر بلاک ها صحبت خواهیم کرد و پاسخ تمامی سوالات شما را خواهیم داد. مطمئن باشید شما جامع ترین و دقیق ترین مقاله فارسی زبان در مورد اوردر بلاک ها را پیدا کرده اید.

اوردر بلاک‌ ها چی هستند؟

همانطور که در مقدمه این مقاله گفتیم اوردر بلاک ها نشان دهنده بخشی از چارت هستند که در آنجا تعداد قابل توجه و شاید بهتر باشد بگوییم حجم قابل توجه‌ای از سفارشات بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ بازار قرار گرفته است. اوردربلاک ها مفهومی است که از سبک اسمارت مانی به دنیای معامله گری راه یافته است.

وقتی قیمت به این نواحی در چارت می‌رسد معمولا در زمان کمی قیمت به سمت بالا و یا پایین پرتاپ می‌شود.

اوردر بلاک‌ ها چطور کار می‌کنند؟

بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ با توجه به حجم معاملاتی که دارند در واقعیت بازیگران بزرگ بازارهای مالی هستند. آن‌ها سعی می‌کنند معاملات خود را در بهترین قیمت‌های ممکن انجام دهند، اما معمولا برای اجرایی کردن این کار یعنی خرید و یا فروش در بهترین قیمت ممکن با یک چالش بزرگ روبرو هستند و آن چیزی نیز جز کمبود نقدینگی! بله شاید برایتان عجیب باشد اما در بازارهای بزرگ جهانی و حتی در بازاری مانند فارکس نیز در صورتی که حجم قابل توجه ای از Order ها وارد بازار شوند می‌توانند قیمت‌ها را خیلی سریع به حرکت در آوردند. وقتی قیمت خیلی سریع به دلیل عدم وجود نقدینگی حرکت می‌کند دیگر آن بانک و یا موسسه مالی نمی‌تواند در قیمت مناسب ادامه اُردرهای خود را وارد بازار کند در نتیجه باید کمی صبر کند تا قیمت مجدد به محدوده مناسبی از نظر ارزشی برسد تا بتواند در آن قیمت مجدد ادامه اوردرها را وارد بازار کند.

وقتی قیمت بار اول به دلیل سفارشات بالا سریعا رشد می‌کند ما متوجه وجود منطقه اُوردربلاک می‌شویم و پس از آن منتظر می‌شویم که قیمت به منطقه مناسب برگردد تا شاید بتوانیم دوباره با ادامه اوردرهای پول‌های هوشمند بازار که همان بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ هستند وارد بازار شویم و از حرکت ثانویه سودی کسب کنیم.

پس قبل از ایجاد اُوردربلاک ما نمی‌توانیم متوجه مناطقی که اُردرها در آنجا جمع شده اند شویم در نتیجه نمی‌توانیم حرکت اولیه را پیش بینی کنیم اما وقتی قیمت به محدوده اُوردر بلاک بر می‌گردد می‌توانیم برای کسب سود از حرکت ثانویه اقدام کنیم.

چطور اوردر بلاک‌ ها را شناسایی کنیم؟

 

چطور با اوردر بلاک‌ ها معامله کنیم؟

اندیکاتور شناسایی اوردر بلاک

انواع اوردر بلاک در بازار

 

ویدیو آموزش شناسایی و رسم اوردر بلاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ از من در تلگرام بپرسید